Flaming Fiddles is de ideale ‘twee-in-één-formule’, op maat gemaakt van zowel Folk-pop-lovers als van instappers van klassieke muziek. Voor dit project werkte Ataneres Ensemble samen met Floris & the Flames, een band van hoogblonde jongens uit Belgisch Noord-Limburg. Samen zorgen ze voor een perfect gebalanceerde afwisseling tussen snelle en trage stukken, lichte en donkere klankkleuren, vurige emoties en ingetogen onthouding.
De afgelopen 30 jaar zagen we een veelzijdige Barbara Dex op het podium. Er zijn weinig muziekstijlen die bij haar nog niet de revue passeerden. Met haar nieuwe album ‘Dex in ’t groot’ presenteert Barbara een album vol Nederlandstalige klassiekers, opgenomen met een heus symfonisch orkest. Samen met symfonisch orkest brengt Barbara live in onze schouwburg de liedjes van deze nieuwe plaat, aangevuld met een greep uit ’30 jaar Barbara Dex’.
2023 is het jaar waarin Jan De Smet zijn zeventigste verjaardag viert. Het is voor hem dan ook een Grote Luxe om dit op diverse podia te mogen doen samen met The Bonnie Blues, Les Guitares Magiques en Stoy Stoffelen. Samen brengen ze naast het nieuwe luxerepertorium ook nog eens een uitgelezen deel van het muzikale erfgoed van De Nieuwe Snaar ten tonele.
Guido Heinke is een bekroonde pianist en liedbegeleider. Hij trad op als solist, kamermusicus en liedbegeleider in verschillende Europese steden en maakte radio- en televisieopnames voor gerenommeerde Duitse zenders. Hij is sinds 1987 professor piano aan de Muziekuniversiteit van Freiburg en was in 1996 gastprofessor in Zuid-Korea, waar hij als solist optrad met het Seoul National Symphony Orchestra en het Korean Chamber Orchestra.
Alabama (Lize Feryn) en Monroe (Roel Vanderstukken) ontdekken in ‘The Broken Circle Breakdown’ wat rouwen doet met ne mens. Een verhaal over liefde voor mekaar, liefde voor een kind en liefde voor de dood.
Zanger en acteur Mathias Vergels – bij het brede publiek bekend als ‘Lowieke’ uit de VRT-serie Thuis – vergezelt ons samen met zijn ‘compagnon de route’ Manu Huylebroeck (gitaar en zang) op een even onderhoudende als oprechte voorstelling vol muziek en verhalen uit hun beider leven én uit het net verschenen boek ‘Het Komt Voor In De Beste Families’.
‘Donna’, ‘I'm Not In Love’, ‘Dreadlock Holiday’, ‘The Wallstreet Shuffle’, ‘Goodmorning Judge’, ‘Rubber Bullets’, ‘Life Is a Minestrone’, ‘I'm Mandy Fly Me’, ‘Art For Art’s Sake’, ‘The Things We Do For Love’... 10CC brengt haar Ultimate Greatest Hits naar Beringen!
Drie adembenemende dames met indrukwekkende soulstemmen, begeleid door een strakke, funky live band, met een setlist die je meeneemt door de geschiedenis van Motown Music van o.a. The Supremes, Martha Reeves and the Vandellas, Gladys Knight and the Pips, The Marvelettes, Stevie Wonder, Marvin Gaye, etc. Na de show kan er verder gedanst worden bij Whatz Hap, zij organiseren een heuse Motown Afterparty!
In zijn nieuwste theatertour ‘Soundtrack van mijn leven’ blikt Willy Sommers terug op alle memorabele momenten uit zijn leven en vertelt hij vele verhalen voor het eerst. Van zijn eerste gitaar en zijn eerste grote hit tot het succes van Pukkelpop en zijn deelname aan ‘Liefde voor Muziek’.
Les Truttes nemen de toeschouwers mee in een verhaal! In coole smoking stappen ze dóór hun eigen Stargate ín de muziekgeschiedenis, op zoek naar Het Feest. Als eeuwige kampioenen winnen ze alle Gouden Medailles. ‘They are the champions’. Het publiek wordt dit jaar letterlijk in het OOG gehouden! OH MY GOD? Je moet het zien om te geloven!
De Academie voor Muziek, Woord en Dans werd 75 in 2023 en sluit een feestelijk jaar af met 'Detour Ahead'. De leerkrachten van de afdeling Muziekproductie, Jazz, Pop & Rock nemen je mee op een roadtrip doorheen 75 jaar geschiedenis van de lichte muziek, met de belangrijkste muzikale mijlpalen in jazz, blues, soul en pop en met een knipoog naar de 'wereldmuziek' uit onze Limburgse mijnstreek.
Deze productie brengt de legendarische jaren ’80 band The Wild Boys naar België in en avondvullende show down memory lane. Twee uur lang komen dé hits van het decennium aan bod, met onder andere Wham!, Culture Club, Frankie Goes To Hollywood, Eurythmics, Depeche Mode, Lionel Richie, Phil Collins, Simple Minds, Spandau Ballet, noem maar op!
Elk jaar viert singer-songwriter Bart Herman zijn verjaardag samen met zijn fans onder de vorm van een concert. Voor zijn 65ste verjaardag zet hij een spetterende show neer waarin hij, samen met zijn trouwe muzikanten, al zijn bekendste hits brengt, afgewisseld met recent werk en af en toe een knipoog naar zijn country- en rock and roll-verleden. Met een unieke lichtshow en de uitnodiging van een special guest krijgt deze happening een extra feestelijk cachet. Na afloop is er traditioneel voor iedereen taart voorzien!
Sam en Gert Bettens, het kloppend duohart van K’s Choice, hebben zopas de 30ste kaars op hun carrièretaart uitgeblazen, maar hun muzikale honger is nog lang niet gestild. Na een indrukwekkende reeks van uitverkochte verjaardagsconcerten op binnen- en buitenlandse rockpodia in 2023, keren ze nu terug naar een akoestische setting waar hun stemmen en melodieën nog meer tot hun recht komen.
Voor de vijfde keer op rij een gezellige scène-op-scène voorstelling in een relaxte sfeer. Marc Erkens is de pianist-verteller van dienst. Daarna vertonen we de film “Rocketman” dat het waargebeurde verhaal van Elton John vertelt. Elton besluit als jongen naar het beroemde conservatorium Royal Academy of Music te gaan, waarna hij vervolgens een muzikale samenwerking met Bernie Taupin aangaat. Uiteindelijk zal hij uitgroeien tot een wereldberoemde superster.
In 1999 ontmoetten Nathalie en Bjorn elkaar voor het eerst, de vlam sloeg over, ook muzikaal. De 2 stemmen bleken voor elkaar gemaakt. Na 4 platen leek het Eriksson Delcroix tijd om gewoon de gitaar en de micro te nemen en te spelen wat ze het allerliefst spelen, de songs van hun grootste country helden.
Jelle Cleymans en Jonas Van Geel zijn vrienden. Ze zijn zelfs beste vrienden. Samen met hun vaste band brengen ze een bloemlezing uit de nieuwe plaat en uiteraard ontbreken de gekendere hits zoals En Route, We kunnen ons redden, Tijgers niet. Een must voor oog en oor.